ÜRÜN BİLGİSİ

  • Hydroxyapatite(HAp) diş çürüklerinin önlenmesine, diş remineralizasyonuna ve dişleri beyazlatmaya yardımcı olur.
  • Modern diş sağlığındaki son 40-50 yıllık araştırmaların sonucunda hayatımıza giren hydroxyapatite, diş macunlarındaki zararlı florür içeriğine sağlıklı bir alternatif olarak sunulmuştur.                                                                                         
  • HAp, dişlerinizin demineralize olduklarında kaybettiği mineralleri yerine koyarak ve dişlerinizdeki normalde bakterilere ev sahipliği yapan küçük "çatlakları" veya "çizikleri" doldurarak etki eder.⁣⁣ ⁣Dişleriniz bu biyomimetik bileşiği tanıdığından, hidroksiapatiti emer ve köküne kadar alır. Bu, en çok diş çürümesinden bahsederken faydalıdır çünkü HAp, herhangi bir diş yüzeyindeki mineyi yeniden oluşturmak için çürüğün en uzak bölgesine kadar ulaşabilir.                                     
  • Organik karanfil yağı ağız ve diş eti bakımı için kullanılır. İçerisindeki öjenol doğal bir antiseptiktir ve ağız içerisindeki tartar oluşumuna sebep olan zararlı bakterilerle savaşmaya yardımcı olur. Klinik çalışmalar karanfil yağının diş ağrısı, kötü nefes ve diş eti rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı oldugunu ortaya koymuştur.                                                                                                                     
  • Organik tatlı nane yağı bakteri oluşumunu engelleyerek enfeksiyonların ve diş eti kanamalarının engellenmesine yardımcı olur. Organik tatlı nane yağının içerisindeki vitamin ve mineraller diş eti duvarını güçlendirerek daha güçlü diş ve diş etlerine sahip olmaya olanak sağlar.